Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

bakg

  ART / Watercolor paintings & Drawings / Pastel 8584516



*

nr 858 4516


Erik Osslund

(1913-1982), Sverige


Erik Osslund (1913-1982), Kustmotiv Göteborgs inlopp, signerad -41. 50x68,


PASTEL (F), Erik Osslund (1913-1982), Kustmotiv Göteborgs inlopp, signerad -41. 50x68


Erik Osslund, Swedish painter, born 1913, dead 1982.

Droit De Suite

Yes

Estimate:

1500

Sold:

SEK 800

Auction date:

Monday November 11 2013
at 19:10:45


  • Bid history
Time Bidder Bid
11/11 18:48:26 1      Vinnande bud



  • Specialauktion

  • Artist/Designer

Erik Osslund

Erik Osslund, Swedish painter, born 1913, dead 1982.

Read more about Erik Osslund
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller erik osslund färgkrita pastell svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg




Ladda ner broschyr